15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2026 11:26
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

Щорічно 15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав.

Саме 15 лютого 1989 року останній радянський солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Афганська війна була програна. Ця війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

З Теплицького району на цю криваву війну пішло 78 хлопців, 6 з них загинули, це:

▪️Яків Дем’янишин з Бджільної,

▪️Павло Коробейник з Мишарівки,

▪️Василь Семенюк з Комарівки,

▪️Петро Король з Тополівки,

▪️Олег Ткач з Кивачівки,

▪️Володимир Гурський з Соболівки.

Саме пам’ять про страшні події афганської війни збирає щороку, 15 лютого, колишніх воїнів-афганців, представників органів влади коло пам’ятного знаку загиблим у тій страшній війні. То ж і сьогодні вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

Немає нічого, що б виправдало ту війну. Але й забути не маємо права. Бо її історія написана кров’ю солдат і слізьми українських матерів.

І нині, коли Україна виборює свою незалежність, багато воїнів-афганців, учасників миротворчих операцій на території інших держав знову стали у військовий стрій, захищаючи Українську державу. Ми дякуємо за їхню мужність і вірність військовій присязі та схиляємо голови перед тими, хто віддав життя за мир.

Пам'ятаємо... Бо саме пам'ять єднає покоління, а єдність веде українців до перемоги!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних