Тепличани вшанували пам'ять жертв Голокосту
Є речі, про які говорити ніколи не забагато. Це речі, які нас виховують, дозволяють переосмислити самих себе та зробити кращими наступні покоління.
Однією з важких незагоєних ран в історії України є Голокост в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.
Масові розстріли мирного населення фашистськими окупантами були й на Тепличчині в травні 1942 року під час окупації. На той час в Теплику проживало 65% єврейського населення. Тоді нацисти влаштували теплицьке гетто. 80% євреїв Теплика — війни не пережили.
Ці трагічні події завжди були в пам'яті тепличан. Не одне покоління місцевих жителів шанували пам'ять невинно вбитих. Тому сьогодні, 27 травня, у 82 роковини розстрілу, у Теплику згадали страчених невинних жертв нацистської людиноненависницької політики. До могил жертв нацизму було покладено квіти і відправлено поминальні панахиди.
Ніхто не міг уявити собі, що пам’ятаючи висновки, котрі були після Другої світової війни, хтось зможе знову зробити таке ж саме… Зараз, коли ми бачимо злочини російської окупаційної армії в України – це вже у якомусь сенсі перекриває те, що відбувалося під час другої світової війни. Понад два роки російська федерація вбиває українців, знищує українську націю, практично вчиняє геноцид.
Ми обов'язково переможемо окупанта у цій війні, ми вистоїмо – бо правда на нашому боці, і ми завершимо справу наших дідів-прадідів, аби не залишати її у спадок нашим дітям та онукам...
І допоки в наших серцях живе пам'ять – ми перемагаємо.
Пам'ятаймо...