Теплицька громада вшанувала пам'ять про учасників бойових дій на території інших держав
15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
За десять років майже 150 тисяч українців пройшли через її горнило. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
Трагічний слід вона залишила для багатьох українців та їхніх сімей. Кожен виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід...
З Тепличчини на цю криваву війну пішло 78 хлопців, 6 з них загинули, це: Яків Дем’янишин з Бджільни, Павло Коробейник з Мишарівки, Василь Семенюк з Комарівки, Володимир Гурський з Соболівки, Петро Король з Тополівки, Олег Ткач з Кивачівки.
Щороку в Теплицькій громаді, цього пам’ятного дня, колишні молоді бійці, а нині ветерани, рідні загиблих згадують своїх синів, чоловіків, побратимів, життя яких обірвалося в Афганських ущелинах.
Немає нічого, що б виправдало ту війну. Але й забути не маємо права. Бо її історія написана кров’ю солдат і слізьми українських матерів. Тож на символічному заході присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і захисників сучасності, які віддали життя за Україну.
Пам'ять єднає покоління, а єдність веде українців до перемоги!
Пам'ятаємо...