До відома підприємців Теплика
Доводимо до Вашого відома роз'яснення ДПС України стосовно застосування РРО та/або ПРРО в селищах міського типу.
Питання: Чи можуть ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп, які здійснюють діяльність на території селища міського типу не застосовувати РРО та/або ПРРО у відповідності з норми постанови КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336?
Відповідь
Коротка: Оскільки відповідно до адміністративно- територіального устрою України всі населені пункти, що мали статус «селище міського типу», наразі відносяться до населених пунктів
із статусом «селище», то фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють діяльність, визначену пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 року № 1336, на їх території, не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО), а використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Повна: Постановою КМУ від 09.02.2022 року №95 «Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», яка набрала чинності 11.02.2022, внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 року №1336 (далі – Перелік), відповідно до яких дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність, визначену пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку не тільки на територію сіл, а й селищ по всій Україні.
Згідно з ст. 133 Конституції України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР із змінами та доповненнями cистему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
Слід зазначити, що відповідно до адміністративно- територіального устрою України всі населені пункти, що мали статус «селище міського типу», наразі відносяться до населених пунктів із статусом «селище».
Відповідно суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на їх території, мають право на використання пільг, встановлених пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку в повному обсязі.
Безпосередньо на сайті ДПС можна ознайомитись за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38359