A A A K K K
для людей із порушенням зору
Теплицька селищна рада
Вінницька область, Гайсинський район

Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки

Дата: 19.09.2022 08:24
Кількість переглядів: 753

Сирени  – це сигнал “Увага всім”. Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі, або телевізор, телефон. Уважно слухайте (читайте) інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців в разі  евакуації та уточніть час її початку.

Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:

 Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо, телевізор,телефон або іншім засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НЕБЕЗПЕЧНИХ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН (НХР) та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.

 Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання (або ватно-марлеві пов’язки чи  частина несентетичного одягу), найпростіші засоби захисту шкіри

 По можливості негайно залишіть зону хімічного забруднення.

 Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення!

 Зменшіть можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій за допомогою засобів зв’язку. 

 Знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості перебування в зоні враження, тому, якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.

 Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до можливої евакуації.

 Попередьте сусідів. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилогшо віку.

 Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

 Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте яри, лощини – в низинах може бути висока концентрація НХР (крім аміаку, що при випаровуванні піднімається вгору). 

 При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини (чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу.

 Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.

                 

 Завідувач навчально-консультаційним пунктом       Василь Вітюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь