Мова - це доля народу, і вона залежить від того як ревно він її плекає
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.
«Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу»,- писав Олесь Гончар.
Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.
Варто нагадати, що згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова».
Загальновідомим є факт, що будь-яка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти нашу рідну українську мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових і завершувати виступами з високих трибун. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити.
Недарма ж учені довели, що наша генетична пам’ять тісно пов’язана із мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь.
Любіть і поважайте свою рідну мову!