Музей - скарбниця надбань українського народу
Музеї є скарбницями надбань нашого народу, які сприяють формуванню історичної пам’яті, являють собою місток між минулим та сучасним.
Відповісти на питання: як жили, чим займалися, що одягали наші предки мали можливість учні 1–А класу Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, класний керівник Фізор Олена Михайлівна.
Інформаційно-пізнавальна година «Минуле стукає в віконце» відбулась в музеї Тепличчини. Під час екскурсії діти почули про історію виготовлення полотна та оздоблення сорочки. Мали нагоду наглядно ознайомитись з прадавніми символами-оберегами, які втілювались у побутових речах. Це вишитий рушник і вишита сорочка, писанка, лялька-мотанка та віночок – без них важко уявити нашу Україну.
Окрім того діти не тільки почули та побачили нові цікаві предмети, а мали нагоду доторкнутись і проникнутись духом старовини.
Відвідування музеїв сприяє розвитку у школярів таких позитивних якостей, як патріотизм, повага до минулого, інтерес до історії свого народу, країни, рідного краю, свого роду.
25 травня учні Теплицького професійного аграрного ліцею відвідали музей Тепличчини та його відділ у селі Розкошівка.
Для учнів 9 групи за професією «Плодоовочівник, кухар» проведено народознавчу годину «Доля вишита нитками» та представлено виставку «Народжені у вишиванках».
Підлітки ознайомились з сучасними та старовинними виробами, які є відображенням нашої духовності та обрядовості. Саме українська вишиванка є одним із яскравих символів української культури, на виставці їх представлено понад 50. Старовинні тканні сорочки є прикладом автентичної вишивки та прикрасою виставки. А сучасні звеселяють око поліхромністю кольорів. З чого виготовляли сорочку та як із допомогою вишивки звичайний шматок полотна перетворювався у витвір мистецтва мали нагоду почути ліцеїсти.
Українська вишиванка є не тільки кодом нації, а і її головним оберегом – «молитвою без слів»!
Учні групи .№ 6 за професією «Тракторист – машиніст» відвідали музей села Розкошівка.
Бандура Олександр Степанович – староста села гостинно зустрів гостей та провів цікаву екскурсію по історичних стежинах рідного краю.
На завершення надзвичайно емоційного дня для відвідувачів було проведено патріотичну годину «Зупинити на мить війну» в музеї Тепличчини.
Патріотичне виховання підростаючого покоління відіграє велику роль у формуванні особистості особливо у юнаків.