A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Теплицька селищна рада
Вінницька область, Гайсинський район

Не несіть на цвинтар сміття. Принесіть молитву.

Дата: 26.05.2020 11:38
Кількість переглядів: 276

Щорічно на 40 день після Великодня, в четвер, весь православний світ відзначає одне з дванадцяти свят церковного року – Вознесіння Господнє. Цьогоріч воно припадає на 28 травня.

В Теплику та інших населених пунктах громади і району цього дня поминають померлих, і цей день в народі називають – «проводи».

На знак пошани люди звикли приносити на кладовище штучні квіти. На жаль, ми не замислюємось над долею цих квітів.

Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. При спалюванні штучних квітів виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини.

Чи потрібні ці мертві квіти померлим? Звісно – НІ!

Священики пояснюють, що у покладанні штучних квітів немає духовної цінності: душам спочилих найважливіше МОЛИТВА, ПАМ’ЯТЬ і МИЛОСТИНЯ, а не «відмітка» у вигляді пластику.

Зрештою, на кладовищі та "кричуща" пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері…

Давайте згадувати рідних добрими справами. Не йти проти волі Божої та турбуватися про пам’ять померлих не на шкоду здоров’я живим.

Давайте назавжди віддійдем від практики приносити на могили штучні (мертві) квіти і віночки, а спілкуватися з душами померлих через молитву, милостиню і посаджені й доглянуті квіти.

Душі померлих не потребують матеріального вшанування. Єдине, що їм потрібно – це наша МОЛИТВА. Принесіть її, а не сміття!

ТЕПЛИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА закликає ВІДМОВИТИСЬ від штучних квітів на кладовищах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора