За поширення неправдивих чуток передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність
Драматичний заголовок з багатьма знаками оклику, емоційна розповідь про факти, на яких нема посилання... Так виглядає фейкова новина, яка може стати справжньою небезпекою під час надзвичайної ситуації.
У топі «корона вірусних» міфів – «новина» про те, що в Україні режим надзвичайного стану (а не ситуації), що карантин продовжать до літа, що батьків штрафують за вихід дітей на вулицю, що ліки від коронавірусу знайшли, що міста поливатимуть з вертольотів антисептиком, що в аптеках не залишилося ліків, а в магазинах - продуктів... Часто така інформація йде від фальшивих облікових записів, а розповсюджується ботами і довірливими людьми.
Проте слід пам’ятати, що за продукування поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
!!! Довіряйте перевіреним джерелам.
Відповіді на питання щодо поширення коронавірусної інфекції можна отримати на офіційних веб-сайтах:
- ВООЗ: https://www.who.int/ru/
- Міністерства охорони здоровя України https://moz.gov.ua/ та за телефонами гарячої лінії COVID-19: Урядова гаряча лінія – 15-45;
- Міністерство закордонних справ: 044 238 16 57;
- Міністерство охорони здоров'я України: 0 800 505 201;
- Центр громадського здоров’я МОЗ: 0 800 505 840.
Роз’яснення щодо фейків у зв’язку з введенням карантинних обмежень нададуть за телефоном сервісної служби кіберполіції – 0 800 50 51 70 (з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00).
Про спростування міфів щодо коронавірусу можна дізнатися у рубриці «Стоп фейк» на ФБ-сторінці Служби безпеки України:
https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/?epa=SEARCH_BOX.