A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Теплицька селищна рада
Вінницька область, Гайсинський район

Пам'яті жертв голодоморів

Дата: 23.11.2019 00:41
Кількість переглядів: 248

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада. 
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомор, який став національною катастрофою, мав на меті знищити українську націю. Протягом 1932-1933 років вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Це не просто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана Українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

Сьогодні, нажаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події.

Але надзвичайно важливою є людська пам’ять про трагічні сторінки нашої історії, про кожну жертву, кожного невинно убієнного та закатованого українця.

Сьогодні ми прагнемо чесно і гласно прочитати цю трагічну смертну історію українського народу, робимо спробу визначити міру вини тодішнього керівництва країни, керівництва республіки в цілому і кожного зокрема. Цього вимагає правда історії, наш час. Лише з врахуванням минулого, в тому числі і тих драматичних подій, ми можемо йти в майбутнє.

ПАМ'ЯТАЙМО...


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора