A A A K K K
для людей із порушенням зору
Теплицька селищна рада
Вінницька область, Гайсинський район

Наркоманія. Як запобігти проблемі?

Дата: 30.11.2021 19:53
Кількість переглядів: 2241

Те, що віками вважалося звичним і відносно безпечним, менш ніж за 100 років  перетворилося на абсолютне зло. З того часу ставлення світової спільноти до наркотиків уже принципово не змінювалося – тільки ріс список заборонених речовин та ставали жорстокішими методи боротьби.

За статистикою Державної служби України з контролю за наркотиками кожен четвертий підліток до 16 років пробував наркотики.

Проблему поширення наркотиків не можна вирішити лише караючи тих, хто їх розповсюджує. Слід запобігати саме споживанню наркотичних засобів, особливо серед підлітків та молоді. Найменше, що може кожен для цього зробити – більше спілкуватися із членами своєї родини, прислухатися до їхніх проблем те переживань. Слід враховувати фактори, які підштовхують молоду людину спробувати наркотики. Саме розуміння того, як виникає ця згубна звичка, може допомогти її побороти.  Молода людина стає піддатливою до наркотиків під впливом кількох факторів. Це особливості темпераменту, слабкий зв’язок  між батьками та дітьми, низький рівень уваги з боку родини, низька успішність в навчальному закладі, невідвідування шкільних занять, негативний дитячий досвід та проблеми в сім’ї. Але це зовсім не означає, що дитина з проблемної родини, стане наркоманом. У зоні ризику перебувають недолюблені та недоглянуті діти

Знайомство з наркотиками починається в дуже ранньому віці, і від того, яким буває перший раз, залежить подальше ставлення людини до цієї паралельної реальності. Людина починає вживати наркотики з тих самих причин, з яких їдять, курять, вживають алкоголь, грають у комп’ютерні й азартні ігри. Людина шукає задоволення… Для того, щоб зрозуміти, що саме для людини є задоволенням, треба це спробувати. Тому перший раз має вирішальне значення.

Наркотики – це задоволення, яке не є для людини природним, вони піднімають відчуття ейфорії, радості, впевненості, сексуальності і навіть любові. Всі ці емоції природні для людини, і вона з дитинства розуміє їхню цінність. Дитина вчиться отримувати емоції, наслідуючи членів сім’ї, однокласників, друзів. Нині прикладом для наслідування є інтернет, де є аканти успішніших, щасливіших, привабливіших.

Перша пропозиція невідомого задоволення досить часто приходить зі сторони. Має бути хтось, хто зацікавить, хтось, кому дитина довіряє,  хтось, кого дитина хоче наслідувати. І ось від цього убезпечити дитину дуже важко. Єдиним , що може зупинити і вберегти від помилки,є внутрішня впевненість дитини, що вона повноцінно щаслива і задоволена.

Батьки мають бути уважними до своїх дітей, обізнані з їх захопленнями і способами отримання задоволення підлітками. Батьки мають звертати особливу увагу на появу в лексиконі дитини сленгових слів, бо сленг свідчить про цікавість дитини до особливо небезпечних синтетичних аналогів наркотиків і психотропів. Батькам важливо звертати увагу на всі без винятку зміни, які відбуваються з їхніми дітьми, - від поведінкових до емоційних, від зовнішнього вигляду до сфери інтересів. Це потрібно робити не лише через підозри у вживанні наркотиків, а й для того, щоб мати постійний діалог з дитиною і не давати їй можливості хоча б на мить засумніватись у батьківській увазі й підтримці.

До питання наркоманії  треба підходити всебічно, бо воно вимагає залучення величезних коштів і сил. Крім того, це суспільство повинно нести певну відповідальність за існування цього явища. Проблема може бути вирішена лише тоді, коли суспільство  буде з належною увагою до неї ставитись, докладаючи всіх зусиль для її викорінення.  

 

Провідний інспектор Гайсинського районного сектору № 2

філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області

Тетяна Пролєєва


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь